Multimedialna platforma polskiego futbolu

Dla Polskiego Związku Piłki Nożnej stworzyliśmy Bibliotekę Piłkarstwa Polskiego – jedyną tak rozbudowaną platformę w Europie, dzięki której miliony kibiców jeszcze raz poczują niezapomniane piłkarskie emocje.

Cały futbol w jednym miejscu

Biblioteka Piłkarstwa Polskiego to multimedialna encyklopedia Polskiego Związku Piłki Nożnej, która milionom użytkowników oferuje dostęp do setek nagrań wideo, fotografii, ciekawostek, a także materiałów z najnowszych rozgrywek. Korzystając z Biblioteki każdy fan polskiego futbolu może przenieść się w czasie do legendarnych akcji i przypomnieć sobie m.in. słynny mecz na wodzie z RFN z 1974 r., prześledzić statystyki spotkań polskiej drużyny oraz zobaczyć jak Zbigniew Boniek strzelał trzy gole Belgom na Mundialu w 1982 r.

Unikatowy w skali Europy projekt

Biblioteka jest pionierskim i jedynym tego rodzaju projektem w Europie. Platforma, zgodnie z założeniami PZPN, miała być atrakcyjnym produktem przeznaczonym dla bardzo szerokiej grupy użytkowników zaczynając od najmłodszych odbiorców chcących poznać najważniejsze momenty w historii polskiej piłki nożnej, poprzez kibiców śledzących aktualne spotkania, a kończąc na pasjonatach poszukujących archiwalnych, nigdy wcześniej nieopublikowanych treści.

Zadanie

PZPN poszukiwał sprawdzonej technologii, która pozwoli mu na sprawne zarządzanie treściami i udostępnianie tysięcy różnorodnych materiałów audiowizualnych.

Naszym zadaniem było stworzenie oraz wdrożenie nowoczesnego, rozbudowanego serwisu, którego istotną częścią będzie sekcja multimedialna oraz sukcesywnie wzbogacana o nowe materiały wideoteka.

MVP – optymalizacja kosztów w parze z satysfakcją końcowego użytkownika

Aby mieć pewność, że projekt będzie spełniał oczekiwania użytkowników i że będą chętnie z niego korzystać, zaproponowaliśmy przygotowanie MVP, czyli Minimum Viable Product. Pomogliśmy PZPN zredefiniować zakres platformy, aby możliwie szybko stworzyć i opublikować wersję beta. Takie podejście ma dwie zasadnicze korzyści: pozwala klientowi zoptymalizować wydatki związane z realizacją projektu, a także weryfikuje główne założenia i dostarcza ważne informacje na temat rzeczywistych potrzeb oraz preferencji użytkowników.

Bazując na wymaganiach i projektach przygotowanych przez klienta, stworzyliśmy od podstaw nowy, cyfrowy produkt maksymalnie wykorzystując ogromną bazę wiedzy i treści dostępne wyłącznie PZPN.

Integracja serwisu z dziesiątkami baz klienta

Od strony technicznej największym wyzwaniem była integracja aplikacji z bazami i systemami PZPN, do której wykorzystaliśmy szynę danych. Dzięki integracji wszystkie systemy zależne mogą komunikować się ze sobą i wymieniać informacje, a aplikacja w szybki i wydajny sposób może wyświetlać treści dla użytkowników końcowych.

Drupal 8 – rozwiązanie dla projektów na dużą skalę

Na potrzeby redakcji i administratorów biznesowych Biblioteki zbudowaliśmy i zaadoptowaliśmy system Drupal 8, który pozwala na zarządzanie treścią rozbudowanych i złożonych projektów. Narzędzie jest przyjazne dla użytkowników niezwiązanych z IT i umożliwia im swobodne rozwijanie aplikacji w dowolnym kierunku, bez konieczności angażowania deweloperów. 

"Od dziś dla wszystkich - cały futbol w jednym miejscu! Historyczne mecze z oryginalnym komentarzem, statystyki i zdjęcia, kopalnia piłkarskich wspomnień" - tak Polski Związek Piłki Nożnej reklamuje swój nowy projekt, którym jest Biblioteka Piłkarstwa Polskiego. Kibice są nim zachwyceni. - sport.pl

PZPN ma niezwykły prezent dla fanów polskiej piłki nożnej. Związek ruszył właśnie z serwisem, na którym znaleźć będzie można olbrzymią ilość materiałów filmowych, zdjęć, meczów, goli i statystyk. Już teraz zawartość prezentuje się imponująco, a biblioteka ma się ciągle rozrastać. - wprost.pl

Technologie, których użyliśmy do stworzenia serwisu:

 

Javascript: Angular 8, NGRX, Angular Universal, Node.js, Express
Frontend: SCSS w metodologii BEM
Backend: Symfony, Drupal, RabbitMQ, ElasticSearch, PostgreSQL, Redis
Architektura: Mikroserwisowa, Server Side Rendering
Monitoring: ELK, Pingdom, Pager Duty, Sentry
Hosting: Continuous Deployment, High Availability, CDN, Infrastructure as a code

 

Klient

PZPN

Usługi

Digital Transformation, Creative Technology, Web development

Zobacz online

www.laczynaspilka.pl

Wszystkie mecze polskiej reprezentacji w jednym miejscu