Serwis skrojony na potrzeby 5 rynków

Dla marki Danwood zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowy serwis, który sprawia, że marzenie o posiadaniu domu nabrało realnych kształtów.

Danwood to nowoczesna marka, która zmienia sposób myślenia o technologii budowania domów.

Firma jest jednym z najważniejszych w Europie dostawców domów prefabrykowanych, która na przestrzeni 20 lat zrealizowała ponad 9 tysięcy projektów w wielu europejskich krajach.

Zadanie

Naszym zadaniem było stworzenie serwisu odpowiadającego różnorodnym wymaganiom aż pięciu rynków, przy jednoczesnym zachowaniu spójności pod kątem wizualnym i funkcjonalnym. Mieliśmy również zadbać o dostarczenie elastycznej platformy, która pozwoliłaby na późniejszą rozbudowę i dodawanie nowych treści. 

Różnice rynkowe

Danwood oferuje swoje usługi na wielu rynkach: niemieckim, austriackim, szwajcarskim, brytyjskim i polskim. Każdy z nich jest inny i ma unikalne potrzeby, na które musieliśmy odpowiedzieć, dlatego konieczne było stworzenie 5 stron z indywidualnie zaprojektowanymi elementami.

Projektowanie z myślą o konwersji

W proces projektowania zaangażowaliśmy klienta. Przeprowadziliśmy warsztaty UX, podczas których stworzyliśmy makiety i bazę pod prototyp serwisu, a ekspozycję elementów podporządkowaliśmy celom związanym z konwersją.  

 

Naszym priorytetem było stworzenie przejrzystego i estetycznego serwisu, w którym użytkownicy z łatwością odnajdą najważniejsze dla nich informacje, zamówią katalog, skontaktują się ze sprzedawcą, a z pośród ponad 130 projektów domów będę mogli wybrać ten jeden, wymarzony. 

Serwis szyty na miarę

Stworzenie serwisu, który łączy 5 różnych wersji językowych wiązało się również z koniecznością dostosowania funkcjonalności na poszczególnych rynkach, aby kluczowe procesy mogły być w najmniejszych szczegółach dopasowane do wymagań klienta. Wybrany przez nas CMS pozwolił obniżyć koszty prowadzenia tak złożonego serwisu, zachowując balans pomiędzy gotową funkcjonalnością, a możliwością rozszerzania zgodnie z własnymi potrzebami.        

 

Zastosowanie narzędzia Storybook pozwoliło nam zaprojektować stronę modułowo, dzieląc ją na komponenty, których można używać w wielu miejscach. W konsekwencji klient w prosty i intuicyjny sposób może w przyszłości samodzielnie budować kolejne podstrony swojego serwisu. 

Minimalizowanie ryzyka

Po przeprowadzeniu ekspertyzy zaproponowaliśmy użycie Amazon Web Services (AWS). To rozwiązanie, wraz z wprowadzeniem procesów continuous delivery, jest formą automatyzacji, która praktycznie w całości eliminuje możliwość wystąpienia nieprawidłowości spowodowanych błędami serwera.

Czas niedostępności serwisu nie wyniesie więcej niż 9 godzin w ciągu całego roku

Technologie, których użyliśmy do stworzenia serwisu

Javascript: React, Redux 

Frontend: SCSS w metodologii BEM 

Backend: Symfony, CMS Kunstmaan Bundles umożliwajacy wielojęzyczność i wielorynkowość 

Architektura: Mikroserwisowa, Server Side Rendering 

Usługi: Algolia, Google Maps API 

Monitoring: Pingdom, Pager Duty 

Hosting: AWS, Continuous Deployment, High Availability, CDN, Infrastructure as a code 

Klient

Danwood

Usługi

Design, Web development

Zobacz online

www.danwood.pl

Spójny serwis spełniający indywidualne wymagania biznesu na różnych rynkach