Zupełnie nowe doświadczenie domu

Wspólnie z marką Vision stworzyliśmy stronę internetową, identyfikację graficzną, katalog oraz innowacyjne narzędzie sprzedażowe Virtual Reality, dzięki któremu można doświadczyć swojego wymarzonego domu zanim zostanie on wybudowany.

Vision jest marką należąca do Danwood S.A. – jednego z największych w Europie dostawców domów prefabrykowanych, który zrealizował ponad 11 tysięcy projektów. 
Powstała z myślą o osobach wybierających produkty premium. Są to ekskluzywne domy prefabrykowane, budowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań i materiałów wykończenia wnętrz – wszystko zgodnie z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów, ceniących jakość i nowoczesny design. 

 

 

Priorytet: przyjemność doświadczeń

Na stronie dominują treści wizualne. Wyeksponowaliśmy galerię zdjęć w wysokiej rozdzielczości i animacje, dzięki którym klienci mogą poczuć przestrzeń i zobaczyć, jak dom prezentuje się w danym otoczeniu.

 

Z tego powodu zdecydowaliśmy się na coś nowego — prosty w użyciu i wydajny framework Vue.js ze wsparciem narzędzia Nuxt.js. Użycie Content Delivery Network o nazwie CloudFront, od Amazon Web Services, umożliwiło nam zbudowanie błyskawicznie odpowiadającej strony.

Rozwiązanie SSR w warstwie backendowej zapewnia klientowi maksymalne dostosowanie do standardów SEO i w konsekwencji – lepsze pozycjonowanie w wynikach wyszukiwarek

Seamless experience

Myśląc o wywołaniu pozytywnych odczuć użytkowników względem marki, zastosowaliśmy architekturę Single Page Application. Podczas przejść pomiędzy kolejnymi podstronami, na ekranie nawet na moment nie pojawia się komunikat o ładowaniu treści.

W rezultacie użytkownik może swobodnie przeglądać zawartość strony zawierającej nawet najbardziej rozbudowane treści graficzne. 

Indywidualny sposób prezentacji

W ofercie marki znajduje się 6 projektów domów przygotowanych we współpracy z duńskim studiem projektowym Jacob Jensen Design.

Szablon karty domów został przygotowany w taki sposób, aby jak najlepiej wyeksponować przestrzenie i styl każdego budynku. Dodaliśmy również nawigację, która ułatwia zapoznanie się z układem funkcjonalnym i metrażem.

Każdy z domów prezentuje się odmiennie w danej porze dnia. Umożliwiliśmy więc użytkownikom obejrzenie ich w różnym oświetleniu - od poranka aż po zmrok

VR jako zupełnie nowa przewaga konkurencyjna

Decydując się na budowę domu, dla kupującego najważniejszą rzeczą jest to, aby móc go zobaczyć. Widok na statycznej wizualizacji nie jest w stanie w pełni oddać przestrzenności domu ani prawdziwego wyglądu jego wnętrz. To, co z pewnością przybliża do podjęcia decyzji o zakupie, to zapewnienie doświadczenia. Znając tę potrzebę wraz z SYZYGY XR zaproponowaliśmy stworzenie innowacyjnego narzędzia sprzedażowego VR. Nasz klient odważnie sięgnął po nowe technologie, dzięki czemu zyskał spektakularną przewagę nad swoją bezpośrednią konkurencją.

91%

osób byłoby zainteresowanych skorzystaniem z doświadczenia XR podczas zakupu produktu lub usługi*

81%

osób twierdzi, że dzięki doświadczeniu XR byliby bardziej skłonni dokonać zakupu produktu lub usługi*

Wirtualne doświadczenie domu

Bezdyskusyjną przewagą aplikacji VR jest to, że każda osoba zainteresowana kupnem domu może przespacerować się po budynku, który de facto nie istnieje. Można odwiedzić każde pomieszczenie, rozejrzeć się po nim i zobaczyć, jak wyglądają wnętrza. Wirtualny spacer pozwala poczuć przestrzeń i daje wrażenie realistycznego doznania.

Co więcej, dzięki możliwościom technologii VR, klient ma szansę sprawdzić czy dany wystrój wnętrz mu odpowiada, a jeśli nie – może go zmodyfikować zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami.

 

 

* Za: "The Future of Extended Reality. How to Thrive in a Virtual World", Bartek Rozbicki, Kai Horlbeck

Innowacyjne podejście do sprzedaży

Stworzona przez nas aplikacja VR rewolucjonizuje nie tylko doświadczenie klienta, który do tej pory nie miał możliwości sprawdzenia produktu przed jego zakupem - zmienia również biznes.

Dotychczas, jedynym rozwiązaniem, które umożliwiało zaprezentowanie produktu klientom, było zbudowanie domu pokazowego. To jednak wiązało się z wieloma problemami, które nasz klient chciał wyeliminować:

  • lokalizacja domów pokazowych często wymuszała na potencjalnych kupcach dalekie podróże;
  • aranżacja wnętrz istniała tylko w jednej wersji i była wypadkową różnorodnych preferencji.

 

Technologia VR przełamuje te bariery.

VR redefiniuje model sprzedaży, który funkcjonuje w branży deweloperskiej

Domy mieszczące się w jednej walizce

Dzięki stworzonemu przez nas zestawowi narzędzi, każdy sprzedawca może zaprezentować dowolny model domu, z dowolnym wystrojem, w dowolnym miejscu na świecie. W ten sposób odwróciliśmy dotychczasowy porządek – to nie klient przyjeżdża do domu, tylko sprzedawca przywozi dom do klienta.

W jednej walizce.

Branding

Tworząc identyfikację zależało nam na podkreśleniu elegancji, która kryje się w DNA Vision – naszym nadrzędnym założeniem było to, aby każdy, nawet najmniejszy element graficzny, był spójny z tożsamością marki.

Logotyp oraz typografia, poprzez swój prosty i minimalistyczny charakter, nawiązują do stylistyki domów, a zaproponowana przez nas kolorystyka zawierająca biel, czerń oraz subtelne akcenty o miedzianym odcieniu wzmacnia wizerunek Vision jako marki premium.

Technologie, których użyliśmy do realizacji projektu:

Strona internetowa

Języki: PHP, JavaScript
Framework: Vue.js, Nuxt.js, Symfony
Architektura: Heroku, AWS CloudFront, Docker
Statyczna analiza: Circle CI

VR

Języki: C++, Unreal Blueprints
Silnik do renderowania: Unreal Engine 4
Środowisko programistyczne: Visual Studio 2017
Narzędzia do tworzenia materiałów: Unreal Engine 4, Substance Designer
Narzędzia do modelowania: Blender, Modo, Autodesk 3ds Max 2019
Narzędzia do rzeczywistości wirtualnej: Oculus Rift + Oculus Touch Controllers

Klient

Vision

Usługi

Customer Experience, Innovation & Service Design, Digital Transformation, Strategia i kreacja, Design, Creative Technology, Technology innovation, Web development

Zobacz online

danwoodvision.de

Zmieniamy europejski rynek deweloperski