E-book

e-Book: Beyond keywords – techniczna strona skutecznego SEO

Opublikowano
Warszawa, grudzień 1, 2023

W dzisiejszych czasach, gdy aż 79% polskich internautów dokonuje zakupów online, zadbanie o widoczność Twojego e-commerce staje się kluczowe. Ale czy wiesz, jak techniczne aspekty wpływają na efektywność SEO? Dlaczego warto poszerzyć horyzonty poza standardowymi praktykami?

ebook: Techniczna strona skutecznego SEO

Już 2 sekundy opóźnienia w ładowaniu strony mogą mieć diametralny wpływ na Twoją konwersję.

Struktura Córę Web Vitals

Ruch organiczny pochodzi w zdecydowanej większości z Google, warto więc sprawdzić, co dana wyszukiwarka bierze pod uwagę podczas decydowania o tym, czy serwis spełnia warunki potrzebne do wyświetlenia go wysoko w wynikach. Obecnie Google używa raportu, który sam nazywa «Page Experience». Jest on tworzony dla każdego URLa (strony) w serwisie i, jak możemy się z niego dowiedzieć, trzy główne elementy składają się na to, czy dana strona spełnia warunki, żeby być wysoko w rezultatach wyszukiwania.

Odpowiednie fundamenty

Core Web Vitals to zestaw metryk mający na celu mierzenie jakości strony internetowej. Składa się on z trzech kluczowych aspektów doświadczenia użytkownika:

  • ładowanie (Largest Contentful Paint, LCP),
  • interaktywność (First Input Delay, FID),
  • stabilność wizualna (Cumulative Layout Shift, CLS).

 

Optymalizacja Core Web Vitals to jedna z podstaw, jeśli chodzi o zwiększanie zadowolenia użytkowników stron internetowych, szczególnie na rynku e-commerce. Im wyższe wyniki CWV, tym lepsza w odbiorze jest Twoja aplikacja.

Wyniki Core Web Vitals
Na tej stronie