EBS

Discovery aplikacji mobilnej EBS Security 

Są takie technologie i firmy za nie odpowiadające, które tworzą innowacje, ale nie każdy o nich słyszał. Nasz nowy partner – EBS  to producent sprzętu zabezpieczeń w branży security, z ponad trzydziestoletnią historią. Będąc wyjątkowo długo na rynku ochrony, mając ogromne doświadczenie, stale podąża za światowymi trendami, wykorzystując w swoich rozwiązaniach nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły. Od początku wiedzieliśmy, że mamy podobne podejście do tworzonych produktów i szukania nowych rozwiązań. 

* Wstępne propozycje interfejsu

EBS oferuje smart komunikatory, stanowiące uniwersalne unowocześnienie niemalże każdej dostępnej na rynku centrali alarmowej, własne profesjonalne systemy alarmowe z elementami inteligentnego domu, a także systemy z zakresu Worker Monitoring z możliwością szerokiego raportowania. Swoim klientem udostępniają również aplikację, dzięki której użytkownik docelowy może obsługiwać swój alarm. I właśnie na tej aplikacji skupiliśmy się w ramach naszej współpracy.  

Naszym zadaniem było przeprowadzenie Discovery aplikacji do obsługi centralek alarmowych. Celem było określenie potrzeb i oczekiwań klienta – poznanie użytkowników, połączenie wymagań biznesowych z wymaganiami użytkowników, a finalnie stworzenie nowej aplikacji mobilnej na systemy iOS i Android na Java. Każdy kto tworzył nowy produkt cyfrowy wie, że nie ma ​na to jednego sprawdzonego rozwiązania, lecz tym, ​co znacząco zwiększa pewność, co do zasadności tworzenia produktu zanim przejdziesz do fazy produkcji ​i zainwestujesz pieniądze, jest faza Discovery.​  

W ramach Discovery aplikacji EBS Security przygotowaliśmy:

  • analizę techniczną 
  • analizę produktową UX/UI,  
  • warsztaty z zespołem klienta prowadzone w metodzie Event Modelingu
  • makiety low-fi w oparciu o wyniki warsztatów  
  • propozycje rozwiązań technicznych i graficznych (projekt interfejsu załączony na wizualizacjach),  
  • analizę procesu realizacji i wdrożenia produktu - został przygotowany rozbudowany backlog, zapewniający płynność prac na najbliższe sprinty.

Podczas analizy technicznej, proponowaliśmy rozwiązania najlepiej współgrające z technologią, którą EBS ma już u siebie. Zależało nam by rozwijać obecną strukturę, zamiast zaczynać budować zupełnie nowy byt.   

Bazując na wnioskach z warsztatów i analiz, przygotowaliśmy propozycję UI aplikacji. W projekcie duży nacisk został położony na główną funkcjonalność, czyli zarządzanie uzbrojeniem. Wyzwaniem w procesie UI/UX było przygotowanie maksymalnie intuicyjnego rozwiązania dla najważniejsze funkcjonalności. Resztę widoków dopełnia równie ważny dla klienta widok “dashboardu” – ekranu głównego, który powinien zbierać wszystkie najistotniejsze dla użytkownika funkcje w zasięgu “kliknięcia” – sterowanie urządzeniami, kamery, statusy i powiadomienia z systemu.

Gdy znajdujemy nowego partnera zwykle bardzo zależy nam na pracy z ludźmi o podobnym podejściu do współpracy i rozwoju produktu. W tym przypadku od początku było jasne, że mamy do czynienia z zespołem ludzi pełnych pasji i zaangażowania. A co równie ważne posiadających wyraźną wizję na przyszłość i ekspercką wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii.  

Porozmawiajmy!
New Business Michał Łukawski
IT Client Partner
Na tej stronie