News

Program mentoringowy od kobiet dla kobiet: DareIT

Opublikowano
Warszawa, wrzesień 14, 2022

Program mentoringowy Dare IT realizuje misję, w którą i my bardzo wierzymy – wspiera kobiety w przebranżowieniu i rozwoju w branży IT. Jako firma (i ludzie) odpowiadamy nie tylko za otwieranie drzwi do kariery, ale także za pomoc w dostaniu się do środka i dalszym rozwoju. Po to jest ten program i mamy świetne Mentorki, od których warto się uczyć!

Ścieżki programu

Mentoring Dare IT to 3-miesięczny program prowadzony przez ekspertki z branży IT dla kobiet chcących znaleźć swoją pierwszą pracę w jednej z wybranych specjalizacji:

  • Frontend Development
  • Backend Development
  • QA & Manual Testing
  • Business Analysis
  • UX Research
  • UX Design
  • UI Design
  • Scrum Mastering
  • IT Project Management
  • Product Ownership

Z SYZYGY Warsaw nasze wspaniałe ekspertki będą Mentorkami w aż 4 ścieżkach: Frontend Development, IT Project Management, UX Design, UI Design. Oto one!

Mentorka ścieżki: Project Management

Agata Kuich – IT BUSINESS PARTNER

Agata Kuich

Od 11 lat wspiera rozwój produktu na różnych płaszczyznach. Swoją ścieżkę kariery zaczynała w doradztwie komunikacyjnym i PR, zanim skoncentrowała się na digitalu. W ostatnich latach realizowała się jako Project Owner i Product Manager z mocnym fokusem na budowanie długotrwałych i partnerskich relacji. Obecnie wdraża te wartości rozwijając pod kątem biznesowym zespoły klienckie SYZYGY Warsaw.

Rzecz, którą chciałabyś wiedzieć, gdy zaczynałaś w obszarze PM?

“Takich rzeczy było mnóstwo i miałam poczucie, że poruszam się we mgle i po omacku. Przydałoby mi się wtedy więcej wiary w siebie i swoje umiejętności. Więcej odwagi, walki o siebie, pilnowania swoich granic. Mniej strachu przed porażkami i zrozumienia, że proces nauki i doskonalenia polega właśnie na upadkach i szybkim się z nich podnoszeniu.”
Proces nauki i doskonalenia polega na upadkach i szybkim podnoszeniu się z nich. 
Agata Kuich
IT BUSINESS PARTNER

Błąd, który popełniałaś, a teraz się go wystrzegasz?

“Dałam pracy za dużo przestrzeni w moim życiu i wszystkie jej problemy rozpatrywałam przez swój pryzmat. Uwierzyłam, że praca mnie definiuje.”

Błędnie uwierzyłam, że praca mnie definiuje.

Agata Kuich
IT BUSINESS PARTNER
Mentorka ścieżki: UI Design

Aneta Węsławska – UI/UX DESIGNERKA

Aneta Węsławska

Kiedy ponad 4 lata temu stawiałam pierwsze kroki w projektowaniu UI, trafiłam w SYZYGY Warsaw na cudownych nauczycieli i mentorów. Dziś sama robię krok w kierunku przekazywania tej wiedzy dalej! Wiem, jak ważne jest wsparcie od życzliwych osób, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem. 

Rzecz, którą chciałabyś wiedzieć, gdy zaczynałaś w obszarze UI?

“W zasadzie… cokolwiek! Gdy zaczynałam  jako stażystka, byłam zupełnie zielona w temacie projektowania interfejsów. Na szczęście trafiłam na super ludzi, od których bardzo wiele się nauczyłam.”

Gdy zaczynałam byłam zupełnie zielona w temacie projektowania interfejsów.

Aneta Węsławska
UI/UX DESIGNERKA

Błąd, który popełniałaś, a teraz się go wystrzegasz?

“Przekazywanie plików, w których panuje BURDEL 😅 Cały czas staram się trzymać z tyłu głowy przypominajkę o tym, aby mieć porządek w pliku roboczym. To nie znaczy, że już mi się to nie zdarza – mój proces kreatywny jest dość chaotyczny, więc nie przychodzi mi to łatwo, jednak jest to konieczność w dobie kooperatywnego projektowania oraz płynnego przekazywania pracy do developerów.”

Cały czas staram się mieć z tyłu głowy przypominajkę, że trzeba utrzymywać porządek w pliku roboczym.

Aneta Węsławska
UI/UX DESIGNERKA
Mentorka ścieżki: Front-end Development

Agnieszka Głuchowicz – FRONT-END DEVELOPERKA

Agnieszka Głuchowicz

Moja droga do IT wyglądała dość nietypowo. Nie skończyłam studiów związanych z informatyką, jestem magistrą religioznawstwa na Wydziale Filozofii UJ. Rozpoczęłam natomiast samodzielną naukę programowania, która później dała mi możliwość podjęcia pracy jako Junior Front-end Developer.

Rzecz, którą chciałabyś wiedzieć, gdy zaczynałaś w obszarze Frontend?

“Przede wszystkim, że zadania developer_ w dużej mierze opierają się na detektywistycznej pracy, mozolnym szukaniu najlepszych rozwiązań lub badaniu przyczyn błędnego działania funkcjonalności. Nie sądzę, żeby to miało mnie wtedy zniechęcić, ale po prostu inaczej to sobie wyobrażałam. Tak czy inaczej, satysfakcja ze znajdowanych w końcu rozwiązań jest bezcenna.”

Zadania developer_ w dużej mierze opierają się na detektywistycznej pracy.

Agnieszka Głuchowicz
FRONT-END DEVELOPERKA

Błąd, który popełniałaś, a teraz się go wystrzegasz?

“Po wielu podobnych doświadczeniach nauczyłam się, że jeśli rozwiązanie jakiegoś problemu nie przychodzi po kilku godzinach ślęczenia nad nim, dobrze jest zrobić sobie przerwę i zająć umysł czymś innym (albo niczym). Może nawet wrócić do tematu na drugi dzień, jeśli jest taka możliwość. Podczas odpoczynku mózg się regeneruje i często kropki magicznie się łączą, a wyzwanie nagle okazuje się dużo prostsze.”

Jeśli rozwiązanie jakiegoś problemu nie przychodzi po kilku godzinach, dobrze jest po prostu zrobić sobie przerwę.

Agnieszka Głuchowicz
FRONT-END DEVELOPERKA
Mentorka ścieżki: UX Design

Gosia Dolińska-Amrozik – UI/UX DESIGNERKA

Gosia Dolińska-Amrozik

Rzecz, którą chciałabyś wiedzieć, gdy zaczynałaś w obszarze UX?

“Masz pełne prawo żeby próbować! Bardzo łatwo jest popaść w przekonanie, że przecież zaczynasz więc NIE MOŻESZ MIEĆ RACJI. Czasem warto dać sobie szansę i zaufać intuicji, najgorsze co może się stać to…nie będziesz miała racji i trzeba będzie podejść do tematu raz jeszcze. 🙂 You either win or learn.”

Najgorsze co może się stać to… nie będziesz miała racji.

Gosia Dolińska-Amrozik
UI/UX DESIGNERKA

Błąd, który popełniałaś, a teraz się go wystrzegasz?

“Działanie w pojedynkę przez cały projekt. Oj ileż czasu i stresu oszczędziłoby mi po prostu wyjście do zespołu i zadanie pytania czy pokazanie swojej pracy. Nie od razu Rzym zbudowano, a już na pewno nie był to jeden człowiek. 😏”

Strach przed byciem ocenionym jest okrutnym doradcą.

Gosia Dolińska-Amrozik
UI/UX DESIGNERKA
Na tej stronie