Danwood

Serwis skrojony na potrzeby 5 rynków 

Our Role

Web Development

Dla marki Danwood zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowy serwis, który sprawia, że marzenie o posiadaniu domu nabrało realnych kształtów. Danwood to nowoczesna marka, która zmienia sposób myślenia o technologii budowania domów. Firma jest jednym z najważniejszych w Europie dostawców domów prefabrykowanych, która na przestrzeni 20 lat zrealizowała ponad 9 tysięcy projektów w wielu europejskich krajach.

Zadanie

Naszym zadaniem było stworzenie serwisu odpowiadającego różnorodnym wymaganiom aż pięciu rynków, przy jednoczesnym zachowaniu spójności pod kątem wizualnym i funkcjonalnym. Mieliśmy również zadbać o dostarczenie elastycznej platformy, która pozwoliłaby na późniejszą rozbudowę i dodawanie nowych treści.

O produkcie

130
+
designs
5
 
different languages
5
 
websites

Różnice rynkowe

Danwood oferuje swoje usługi na pięciu rynkach:

 • niemieckim,
 • austriackim,
 • szwajcarskim,
 • brytyjskim
 • polskim.

 

Każdy z nich jest inny i ma unikalne potrzeby, na które musieliśmy odpowiedzieć, dlatego konieczne było stworzenie 5 stron z indywidualnie zaprojektowanymi elementami.

Projektowanie z myślą o konwersji

W proces projektowania zaangażowaliśmy klienta. Przeprowadziliśmy warsztaty UX, podczas których stworzyliśmy makiety i bazę pod prototyp serwisu, a ekspozycję elementów podporządkowaliśmy celom związanym z konwersją.

Naszym priorytetem było stworzenie przejrzystego i estetycznego serwisu, w którym użytkownicy z łatwością odnajdą najważniejsze dla nich informacje, zamówią katalog, skontaktują się ze sprzedawcą, a spośród ponad 130 projektów domów będę mogli wybrać ten jeden, wymarzony.

Serwis szyty na miarę

Stworzenie serwisu, który łączy 5 różnych wersji językowych wiązało się również z koniecznością dostosowania funkcjonalności na poszczególnych rynkach, aby kluczowe procesy mogły być w najmniejszych szczegółach dopasowane do wymagań klienta. Wybrany przez nas CMS pozwolił obniżyć koszty prowadzenia tak złożonego serwisu, zachowując balans pomiędzy gotową funkcjonalnością, a możliwością rozszerzania zgodnie z własnymi potrzebami.

Zastosowanie narzędzia Storybook pozwoliło nam zaprojektować stronę modułowo, dzieląc ją na komponenty, których można używać w wielu miejscach. W konsekwencji klient w prosty i intuicyjny sposób może w przyszłości samodzielnie budować kolejne podstrony swojego serwisu.

Minimalizowanie ryzyka

Po przeprowadzeniu ekspertyzy zaproponowaliśmy użycie Amazon Web Services (AWS). To rozwiązanie, wraz z wprowadzeniem procesów continuous delivery, jest formą automatyzacji, która praktycznie w całości eliminuje możliwość wystąpienia nieprawidłowości spowodowanych błędami serwera.

Czas niedostępności serwisu nie wyniesie więcej niż 9 godzin w ciągu całego roku.

Technology:

 • Languages: React, Redux
 • Frontend: SCSS w metodologii BEM
 • Backend: Symfony, CMS Kunstmaan Bundles
 • Architecture: Microservice, Server Side Rendering
 • Services: Algolia, Google Maps API
 • Monitoring: Pingdom, Pager Duty
 • Hosting: AWS, Continuous Deployment, High Availability, CDN, Infrastructure as a code

Interesujące?
Opowiedz nam o swoim pomyśle!
New Business Michał Łukawski
IT Client Partner
On this page