Cześć!

Meet Us Day

Miło Cię widzieć!

Stworzyliśmy ten dokument, aby ułatwić Ci spotkanie z SYZYGY.​ Znajdziesz w nim informacje o nas i o tym jak pracujemy. 

Podczas Meet Us Day, poznasz różne osoby z naszej firmy, ale przede wszystkim zespół, z którym potencjalnie będziesz pracować. To czas na zadawanie wszystkich nurtujących Cię pytań.

Skąd nazwa SYZYGY?

SYZYGY (czyt. syzydży) w astronomii oznacza 3 ciała niebieskie ułożone w perfekcyjnej harmonii.

Jak to się zaczęło?​

Marka SYZYGY istnieje w Polsce od kwietnia 2016 roku, ale projekty digitalowe realizujemy od 2007 (wcześniej pod marką Ars Thanea).

SYZYGY to nie tylko biuro w Warszawie, ale także w kilku niemieckich miastach, w Londynie i w Nowym Jorku! Należymy do globalnej SYZYGY Group, która zajmuje się szeroko pojętym digitalem. Jesteśmy również częścią Grupy WPP.

SYZYGY zostało założone w 1995 roku. Grupa ma zatem 26 lat doświadczenia, zatrudnia ponad 700 utalentowanych ludzi i generuje ponad 65 mln EUR obrotu.

Design & Craft Studio

Pracujemy pod jednym dachem z Ars Thanea. ​

To wielokrotnie nagradzane studio graficzne zajmujące się produkcją CGI na rynek światowy (głównie USA oraz Chiny). ​​

Formalnie jesteśmy jednym podmiotem prawnym.

Nasi Klienci

Lubimy długotrwałą współpracę z Klientami. Przykład? Z Nutricia (Bebilon, BoboVita, Bebiko) pracowaliśmy przez 12 lat, z Danwood pracujemy od 4, a Mazda jest klientem grupy od 18! Stawiamy na relacje – nie chcemy być traktowani jak podwykonawca, a partner.

Można inaczej

 „Jedyną stałą jest zmiana”  jak powiedział kiedyś pewien słynny grecki filozof.

W SYZYGY wierzymy, że tradycyjna hierarchia i struktura zarządzania są przereklamowane i nie mają zastosowania w nowoczesnej zwinnej organizacji. Naszym ostatecznym celem jest stanie się radykalnie szczerą, w pełni transparentną i całkowicie samodzielnie zarządzaną organizacją turkusową.

Stawiamy na autentyczność, nie chcemy zakładać w pracy masek.

Co się z tym wiąże?

1.
Samozarządzające się zespoły
Przełamujemy schemat firm hierarchicznych, opartych na władzy i odpowiedzialności skupionej wokół jedynie garstki osób – zarządu – często będących daleko od rzeczywistych problemów zespołów.
2.
Transparentna komunikacja
Samozarządzanie nie istnieje bez przejrzystości (transparencji). Wierzymy, że aby podejmować najlepsze decyzje musimy mieć dostęp do wszystkich informacji. Dlatego niczego nie ukrywamy, nie zatrzymujemy niczego w zamkniętych grupkach. Każdy kanał na Teamsach i każdy plik jest dostępny dla wszystkich w organizacji. Dotyczy to też informacji o wynikach finansowych firmy i budżetów zespołów.
3.
Role zamiast stanowisk
Pożegnaliśmy się z hierarchią, nie mamy szefów i menagerów, zastąpiliśmy stanowiska rolami. Role są dostosowane do predyspozycji poszczególnych członków zespołu. Uwolnieni z tradycyjnej hierarchii, mamy większą szansę na robienie tego, co robimy najlepiej, w sposób najlepiej dopasowany do naszych aktualnych umiejętności. Pozycja nie jest definiowana przez etykietki, ale przez odpowiedzialność roli.
4.
Jawne wynagrodzenia
Odtajniliśmy nasze wypłaty, bo wierzymy, że nie ma transparentnej komunikacji bez rozmawiania o pieniądzach. Znamy wyniki finansowe firmy, znamy budżety zespołów, nie ma powodu, żeby nie rozmawiać otwarcie o wynagrodzeniach. Co więcej – nie mamy również szefa, który mógłby przyznać nam podwyżkę, dlatego przyznajemy je sobie sami 🤜🏻
5.
Zwinność
Trzeba wiele razy spróbować, by w końcu odkryć optymalne rozwiązanie. Dlatego nie boimy się błędów, chcemy jak najwięcej próbować, bo tak najszybciej przekonamy się co zadziała najlepiej. Jeśli coś się nie udało – mówimy o tym, naprawiamy i uczymy się wspólnie.
6.
Zaufanie & Odpowiedzialność
To wszystko nie byłoby możliwe bez zaufania, którym się obdarzamy i poczucia odpowiedzialności za swoją pracę. Ufamy, że każdy w organizacji wypełnia swoje role najlepiej jak to tylko możliwe, dlatego dajemy sobie przestrzeń do działania. Dzięki transparencji i samozarządzaniu mamy także większe poczucie sprawczości, a co za tym idzie nie boimy się podejmować ryzyka, porażki nas nie zniechęcają, a sukcesy sprawiają większą satysfakcję 🙌🏻

Nielimitowane płatne dni wolne

Wiemy, że odpoczynek jest ważny, a czasem pojawiają się nieprzewidziane wypadki i sytuacje awaryjne. Jak każdy skrupulatnie odliczaliśmy wykorzystany urlop od puli, ciesząc się, gdy święta narodowe wypadały w dni powszednie. Uznaliśmy, że warto spróbować innego podejścia – zrezygnowaliśmy z nadzorowania, kontrolowania siebie nawzajem, odliczania. O tym jak dokładnie wygląda to w praktyce warto zapytać podczas spotkania!

(Tak samo w przypadku umowy o pracę i B2B 😎)

Dodatkowe przyjemności

Lekcje angielskiego 15 PLN / lekcja
Karta Multisport
Pakiet Medicover
PlayStation, planszówka, tenis stołowy, bilard
Wyjazdy integracyjne
Parking i szatnia dla rowerzystów
Imprezy świąteczne i nie tylko!
500+ na narodziny dziecka
Golden ticket z okazji wieloletniej współpracy
Bonusy świąteczne
Wsparcie psychologiczne online – platforma HearMe
Zespół wokalny SYZYGY i karaoke
Na tej stronie