PZPN

Multimedialna platforma polskiego futbolu 

Nasza Rola

From-end & Back-end Development

Dla Polskiego Związku Piłki Nożnej stworzyliśmy Bibliotekę Piłkarstwa Polskiego – jedyną tak rozbudowaną platformę w Europie, dzięki której miliony kibiców jeszcze raz poczują niezapomniane piłkarskie emocje.

Cały futbol w jednym miejscu

Biblioteka Piłkarstwa Polskiego to multimedialna encyklopedia Polskiego Związku Piłki Nożnej, która milionom użytkowników oferuje dostęp do setek nagrań wideo, fotografii, ciekawostek, a także materiałów z najnowszych rozgrywek. Korzystając z Biblioteki każdy fan polskiego futbolu może przenieść się w czasie do legendarnych akcji i przypomnieć sobie m.in. słynny mecz na wodzie z RFN z 1974 r., prześledzić statystyki spotkań polskiej drużyny oraz zobaczyć jak Zbigniew Boniek strzelał trzy gole Belgom na Mundialu w 1982 r. 

Unikatowy w skali Europy projekt

Biblioteka jest pionierskim i jedynym tego rodzaju projektem w Europie. Platforma, zgodnie z założeniami PZPN, miała być atrakcyjnym produktem przeznaczonym dla bardzo szerokiej grupy użytkowników zaczynając od najmłodszych odbiorców chcących poznać najważniejsze momenty w historii polskiej piłki nożnej, poprzez kibiców śledzących aktualne spotkania, a kończąc na pasjonatach poszukujących archiwalnych, nigdy wcześniej nieopublikowanych treści. 

Zadanie

PZPN poszukiwał sprawdzonej technologii, która pozwoli mu na sprawne zarządzanie treściami i udostępnianie tysięcy różnorodnych materiałów audiowizualnych. 

Naszym zadaniem było stworzenie oraz wdrożenie nowoczesnego, rozbudowanego serwisu, którego istotną częścią będzie sekcja multimedialna oraz sukcesywnie wzbogacana o nowe materiały wideoteka. 

MVP – optymalizacja kosztów w parze z satysfakcją końcowego użytkownika

Aby mieć pewność, że projekt będzie spełniał oczekiwania użytkowników i że będą chętnie z niego korzystać, zaproponowaliśmy przygotowanie MVP, czyli Minimum Viable Product. Pomogliśmy PZPN zredefiniować zakres platformy, aby możliwie szybko stworzyć i opublikować wersję beta. Takie podejście ma dwie zasadnicze korzyści: pozwala klientowi zoptymalizować wydatki związane z realizacją projektu, a także weryfikuje główne założenia i dostarcza ważne informacje na temat rzeczywistych potrzeb oraz preferencji użytkowników. 

Bazując na wymaganiach i projektach przygotowanych przez klienta, stworzyliśmy od podstaw nowy, cyfrowy produkt maksymalnie wykorzystując ogromną bazę wiedzy i treści dostępne wyłącznie PZPN. 

Integracja serwisu z dziesiątkami baz klienta

Od strony technicznej największym wyzwaniem była integracja aplikacji z bazami i systemami PZPN, do której wykorzystaliśmy szynę danych. Dzięki integracji wszystkie systemy zależne mogą komunikować się ze sobą i wymieniać informacje, a aplikacja w szybki i wydajny sposób może wyświetlać treści dla użytkowników końcowych. 

Drupal 8 – rozwiązanie dla projektów na dużą skalę

Na potrzeby redakcji i administratorów biznesowych Biblioteki zbudowaliśmy i zaadoptowaliśmy system Drupal 8, który pozwala na zarządzanie treścią rozbudowanych i złożonych projektów. Narzędzie jest przyjazne dla użytkowników niezwiązanych z IT i umożliwia im swobodne rozwijanie aplikacji w dowolnym kierunku, bez konieczności angażowania deweloperów. 

“Od dziś dla wszystkich – cały futbol w jednym miejscu! Historyczne mecze z oryginalnym komentarzem, statystyki i zdjęcia, kopalnia piłkarskich wspomnień” – tak Polski Związek Piłki Nożnej reklamuje swój nowy projekt, którym jest Biblioteka Piłkarstwa Polskiego. Kibice są nim zachwyceni.

sport.pl

PZPN ma niezwykły prezent dla fanów polskiej piłki nożnej. Związek ruszył właśnie z serwisem, na którym znaleźć będzie można olbrzymią ilość materiałów filmowych, zdjęć, meczów, goli i statystyk. Już teraz zawartość prezentuje się imponująco, a biblioteka ma się ciągle rozrastać.

wprost.pl
Interesujące?
Opowiedz nam o swoim pomyśle!
Na tej stronie